Jak nakupovat

Dodání zboží zákazníkovi

Po obdržení objednávky Vám bude automaticky zaslán e-mail s potvrzením objednávky.

1. zvolili jste kurýrní přepravní službu a platbu dobírkou:

Zboží je odesláno v den objednání (pokud obdržíme objednávku do 11 hodin dopoledne), popř. následující den - platí pro PRACOVNÍ DNY. Kurýrní přepravní služba Vás bude kontaktovat do 24 hodin od odeslání zboží ohledně termínu a času doručení, který Vám bude vyhovovat. V případě že Vás kurýr nezastihne, nechává upozornění ve schránce a pokus o doručení opakuje.
 

2. zvolili jste kurýrní přepravní službu a platbu předem:

Po obdržení objednávky Vám bude zaslána zálohová faktura a údaje ohledně bankovního spojení na Váš e-mail. Ihned po obdržení platby zboží odesíláme kurýrní přepravní službou na Vaši adresu. Kurýrní služba Vás bude kontaktovat do 24 hodin od odeslání zboží ohledně termínu a času doručení, který Vám bude vyhovovat. V případě že Vás kurýr nezastihne, nechává upozornění ve schránce a pokus o doručení opakuje.

3. zvolili jste dopravu Českou poštou a platbu předem:

Po obdržení objednávky Vám bude zaslána zálohová faktura a údaje ohledně bankovního spojení na Váš e-mail. Ihned po obdržení platby zboží odesíláme poštou na Vaši adresu. Doba doručení se pohybuje cca okolo 3-5ti pracovních dnů.
Službu zajišťuje Česká pošta.
Zboží zasílané Českou poštou nelze uhradit dobírkou! (z důvodu špatných zkušeností s tímto dopravcem)

4. zvolili jste osobní odběr

Budeme Vás kontaktovat e-mailem ohledně potvrzení rezervace a vyzvednutí zboží.

Fakturu, návod k použití popř. záruční list zasíláme v zásilce spolu se zbožím. České návody a záruční listy dodáváme také spolu se zbožím. Pokud Vám však záruční list dodán nebyl, znamená to, že výrobce ke zboží záruční list neposkytl. V takovém případě slouží k reklamaci jako doklad faktura.

Objednávky, které obdržíme do 11:00 jsou expedovány ještě ve stejný den, objednávky obdržené po této hodině expedujeme den následující.

Platební podmínky

Cenu zboží a případné náklady spojené s dodáním zboží dle kupní smlouvy může kupující uhradit prodávajícímu následujícími způsoby:

  • v hotovosti v provozovně prodávajícího na adrese Dvořákova 14, Brno.
  • v hotovosti na dobírku v místě určeném kupujícím v objednávce;
  • bezhotovostně převodem na účet prodávajícího č.349601001/5500, Raiffeisenbank a.s.
  • bezhotovostně prostřednictvím platebního systému GOPAY
  • bezhotovostně platební kartou;
  • prostřednictvím úvěru poskytnutého třetí osobou.

Společně s kupní cenou je kupující povinen zaplatit prodávajícímu také náklady spojené s balením a dodáním zboží ve smluvené výši.

V případě platby v hotovosti či v případě platby na dobírku je kupní cena splatná při převzetí zboží. V případě bezhotovostní platby je kupní cena splatná do 2 dnů od uzavření kupní smlouvy. V případě bezhotovostní platby je kupující povinen uhrazovat kupní cenu zboží společně s uvedením variabilního symbolu platby.

V případě bezhotovostní platby je závazek kupujícího uhradit kupní cenu splněn okamžikem připsání příslušné částky na účet prodávajícího.

Prodávající je oprávněn, zejména v případě, že ze strany kupujícího nedojde k dodatečnému potvrzení objednávky (čl. 1.16), požadovat uhrazení celé kupní ceny ještě před odesláním zboží kupujícímu.

Rady jak bezpečně nakupovat na internetu?

Nakupování na internetu nám usnadňuje život, šetří náš čas a peníze. Ale ne vždy musíme narazit na seriózního prodejce. Ve většině případů se však lze nákupu u takového „obchodníka“ vyhnout. Jak? Stačí být při výběru obchodu opatrní a dodržovat několik základních doporučení.

1. Výběr obchodu – zjistěte si o obchodě, ze kterého si chcete zboží objednat, co nejvíce informací – nalezněte s i na internetu reference, zeptejte se známých.

2. Pročtěte si pozorně nákupní řád a dodací a reklamní podmínky prodejce.

3. Nákup je bezpečnější, pokud obchod naleznete v katalogu certifikovaných obchodů.

4. Podívejte se, zda má prodejce na svých stránkách uvedeno IČO a v kontaktech provozovatele obchodu.

5. Při první objednávce z neznámého e-shopu si nechte raději zboží zaslat dobírkou.

6. Při bezhotovostní platbě buďte pečliví při zadávání údajů.

7. Pokud má balík porušený obal, nepřebírejte jej. S dopravcem sepište protokol a informujte prodejce. Neplaťte vyšší cenu, než kterou jste měli v objednávce uvedenu.

8. U většiny zboží u nákupu přes internet lze do 14 dní odstoupit od kupní smlouvy.

9. Vaše případná reklamace by měla být obchodníkem vyřízena do 30 dnů. Pokud je to možné, reklamujte zboží přímo na prodejně obchodu, vyřízení bývá rychlejší.

10. Snažte se nakupovat většinou u těch obchodníků, s nimiž jste v minulosti při nákupu přes internet byli spokojeni.

11. Dejte si pozor na obchody, které nabízejí některé zboží za výrazně nízké ceny. Může se jednat o částečně nefunkční nebo vadné zboží, někdy také nelze uplatnit bezplatnou reklamaci u autorizovaného servisu dané značky.

Nákup dárků na internetu

Každý nakupujeme dárky jinak. Někdo chodí mnohdy i hodiny po obchodech a hledá něco, co by se jeho blízkým mohlo líbit. Roste ale množství těch, kdo dávají přednost nákupu dárků z pohodlí domova a bez nutnosti někam chodit. Nákup dárků přes internet je nejenom mnohem pohodlnější, ale také vám ušetří mnoho času a většinou i peněz. Na internetu dárky seženete za nižší ceny, než v kamenných obchodech. Porovnávače cen internetových obchodů vás navedou na obchody, ve kterých hledaný dárek může být za výrazně nižší cenu. O obchodu si napřed zjistěte co nejvíce informací, ideální je nakupovat u ověřených obchodníků nebo v obchodech, se kterými máte již dobrou zkušenost vy, nebo vaši známí.

Co je podle nakupujících při výběru dárků nejdůležitější?

Samotný produkt a jeho cena – 37 % dotázaných.

Prodejce, u kterého se dárek koupí - 19 % dotázaných.

Doba dodání zboží – 5 % dotázaných.

2/3 zákazníků o dárcích mají jasnou představu, 13 % se nechává nabídkou dárků na internetu inspirovat, 16 % si všímá především akcí v e-shopech.

Jaké dárky se nejčastěji přes internet nakupují?

Mobilní telefony, oblečení, doplňky, knihy a parfémy. Také bílá technika, digitální fotoaparáty, televizory, počítače, hračky, sportovní vybavení, poukázky na předplatné časopisů, wellness pobyty a vstupenky na kulturní představení. Častým dárkem na poslední chvíli jsou poukazy a kupóny, protože si je kupující jednoduše doma vytiskne a nemusí čekat na doručení. Výhodou mnohých e-shopů bývá, že nabízejí širší sortiment zboží a tak na jednom místě a při jedné objednávce nakoupíte dárků víc.

Nákup dárků pro ženy 

Během roku se naskytne mnoho příležitostí k obdarovávání žen ve vašem okolí. Narozeniny, svátky, vánoce nebo chcete koupit něco jen tak, pro radost nebo z lásky. Každá žena je ale jiná a ocení jiný typ dárku. Máte naštěstí díky široké nabídce mnoho možností a my vám k výběru toho správného dárku nabízíme několik praktických a užitečných typů. 

Dárek, který zvýrazní krásu ženy:

Kosmetika, módní doplňky, obuv, oblečení, dárkový poukaz do kosmetického salonu nebo kadeřnictví, případně na kosmetický zákrok. 

Dárkový poukaz na cokoliv:

Dárkové poukazy všeho druhu jsou stále oblíbenější.  Může být na zboží dle vlastního výběru nebo na konkrétní zážitek, například víkendový pobyt nebo plavba lodí. Výhodou pro kupujícího je, že dárek může na internetu zakoupit chvíli před tím, než jím bude chtít ženu obdarovat. Stačí si poukaz na internetu vytisknout. 

Vstupenky pro milovnice kultury:

Vstupenka do kina, divadla, na balet nebo koncert. 

Dárek podle zálib a koníčků ženy:

Pokud má žena nějakého koníčka a máte přehled o tom, co k jeho realizaci má a co ne, je to skvělý typ na dárek pro ni. Pokud hraje tenis, kupte jí novou raketu, pokud ráda čte, potěšte ji pěknou knihou, případně čtečkou elektronických knih. 

Dárek pro klid, pohodu a relaxaci:

Může to být dobrý čaj, kvalitní káva, vonné svíčky a tyčinky nebo poukaz na relaxační masáž. 

Originální nebo výjimečný dárek:

Něco, co každý nemá a co zaručeně vyrazí dech, například nějaký originál od oblíbeného umělce nebo designový ultrabook .

Zážitkový dárek:

Skok s padákem, sjezd peřejí na raftu, vyhlídkový let letadlem, bungee jumping… 

Dárek do domácnosti nebo na zahradu:

Designové doplňky do domácnosti či kuchyně, kuchyňské spotřebiče, dekorace do bytu nebo na zahradu. 

Dárek s překvapením:

Netradiční dárek ve formě cesty, o které žena do poslední chvíle nemá tušení, kam a co ji tam čeká. 

Romantický dárek:

Romantická večeře, pobyt pro dva v pensionu, dekorace se srdíčky, romantické cd… 

Žertovný drek:

Některé ženy ocení originální vtipný dárek, na internetu si určitě z pestré nabídky vyberet. 

Dárek pro gurmánky:

Dárkový koš plný dobrot nebo dárková sada pro milovnici vína. 

Dárek, který si obdarovaná sama přeje:

Zaručeně uděláte radost dárkem, o kterém víte, že si ho žena přeje. 

Nákup dárků pro muže 

Chcete svého muže, příbuzného nebo kamaráda obdarovat pěkným dárkem, ale nevíte jakým? Nabízíme vám inspiraci k nákupu dárku, který zaručeně potěší. 

Sportovní dárek:

Muži – sportovci – můžete koupit sportovní vybavení, například outdoorové oblečení, sadou golfových holí, novou tenisovou raketu nebo hodinky s měřičem tepu. 

Adrenalinový dárek:

Adrenalinové zážitky jsou stále oblíbenějšími dárky. Věnujte svému muži seskok s padákem, bungee jumping, army den, zorbing nebo jízdu ve vznášedle. 

Oblečení a módní doplňky:

Pěkným kvalitním páskem, kravatou, hodinkami nebo značkovým kouskem do šatníku jistě potěšíte. 

Vstupenka:

Darujte vstupenku na rockový koncert nebo sportovní utkání oblíbeného týmu. 

Elektronika:

Můžete svému muži koupit nový typ mobilního telefonu, holící strojek , nové doplňky k pc… 

Dárek podle koníčků a zálib:

Kupte dárek podle koníčků obdarovávaného muže. Rybářský prut, fotoaparát, hvězdářský dalekohled či sadu grilovacího náčiní. 

Kosmetika:

Pěkným dárkem je i luxusní voda po holení nebo parfém. 

Originální dárek:

Výjimečný originální nebo luxusní dárek. Může to být originální umělecké dílo, módní doplněk nebo třeba luxusní sada na psaní. 

Dárek s překvapením:

Dárek, o kterém muž až do poslední chvíle nebude mít tušení, kde a co to bude. 

Žertovný dárek:

Muž šprýmař jistě ocení vtipný žertovný a originální dárek. 

Kniha, cd:

Kupte mu nějakou pěknou knihu nebo sadu encyklopedií, čtečku elektronických knih nebo cd s oblíbenou muzikou. 

Dárek pro gurmány:

Pokud je muž gurmánem nebo i rád vaří, potěší ho sada kvalitních, titanové nádobí, dárkový koš pochutin, kvalitní víno nebo šunka na kosti. 

Poukaz na cokoliv:

Je nejpraktičtějším dárkem, protože vy si jej vytisknete z internetu třeba na poslední chvíli a obdarovaný si s ním už naloží dle vlastního uvážení. 

Dárek, který si obdarovaný přeje:

S takovým dárkem máte jistotu, že se trefíte.


Nejprodávanější

  1. Konvička na čaj se sítkem a hrnkem - dárek který potěší
  2. Zkoušky odborné způsobilosti na kapitálových trzích : 1830 otázek

Odběrná místa

122 míst v ČR
14 na Slovensku

Nabídky práce

Štítky

Odkazy

Ušetřete za paušál, srovnejte si výhodné mobilní tarify zde.

Hledáte byt k pronájmu v Praze? Navštivte realitku Homesweethome.cz.

Platba online

GopayGopayGopayGopay